Přemýšlím, píšu, oznamuju ...To co není vhodný křičet z okna, bude lepší asi napsat.

Diář

Publikováno 02.01.2017 v 15:32 v kategorii Radosti, přečteno: 502x

Jak vypadá můj diář, jak s ním pracuju a co k práci s ním používám. Pro lidi, kteří jsou do toho nadšení tak jako já, to bude nejspíš supr. Pro lidi, co to nějak zvlášť neřeší, to nejspíš supr nebude. Ale kdo ví, třeba tu někdo objeví novou zálibu. :)
Zdravím Vás a přeju nádherný den. :)  A snad lidem, kteří najdou v tomhle článku zalíbení, den i zpříjemním. Avšak mám dojem, že nadšenců jako já, tu bude jen hrstka. Protože to, o čem plánuju psát, pravděpodobně není úplně běžnej koníček. Což je samozřejmě chyba, protože čím nás na světě bude víc, tím to bude barevnější.
Před rokem jsem na facebooku dokonce objevila skupinu, kde si svoje informace a postřehy lidé vyměňují s nadšením. I já jsem přidala jednoho dne svůj první příspěvek a jestli mi něco fakt zlepšilo den, tak to bylo nadšení ostatních lidí, pro moje nadšení. Tak jestli tohle není fajn, tak už fakt nevím co.
Jedná se tedy velmi stručně řečeno, o papírnictví. Dá se do toho vlastně zahrnout i posedlost organizováním svého času (klidně i času druhých :D), umění, láska k barvám a všemu, co lepí. Odjakživa mám ráda, když mám ve věcech jasno. Používala jsem často stolní kalendáře, kam jsem si zapisovala důležitá data a informace. Jenže to mi najednou přišlo málo. S přibývajícíma povinostma, bylo potřeba přidat i prostor k zapisování a organizování času. Přešla jsem tedy na diáře. Většinou jsem si koupila nějaký diář s pěkným obalem a dál jsem to neřešila. Měla jsem si kam zapisovat a to bylo hlavní.
Ovšem před rokem jsem si uvědomila, že vlastně obyčejný diář není nic pro mě. Začala jsem brouzdat po internetu a hledat něco, co mi bude vyhovovat. Něco, co mi udělá radost. Na youtubu jsem po čase objevila něco, co mi otevřelo dveře do úplně jinýho světa. Hodně slečen tam vkládalo videa o tom, jak si organizují čas, do čeho si to píšou a jak to designově řeší. No jasně, kroužkový diáře, lepítka, washi pásky, scvakávačky, děrovátka, fixy, propisy, barvy, třpytky, proboha nemá to konce. Tak jsem začala hledat kroužkový diář.
Co si budeme povídat, diářů je na internetu "milion". A nejen na internetu. Ovšem právě na internetu jsou ty nejoriginálnější kousky. Dokonce jsem se dostala až na zahraniční stránky, kde jsem si mohla svůj diář navrhnout a z Ameriky by mi ho poslali až domů. Ale na to jsem byla až moc hrr, abych čekala x týdnů, než mi diář dorazí. Chtěla jsem ho hned, a aby byl krásnej. Po opravdu dlouhým hledání jsem našla Filofax. Netvrdím, že to je ten nejideálnější a nejlepší diář. Mě ovšem už rok vyhovuje a slouží mi perfektně. 
Diář obal II. 
Vypadá teda takhle. Obal je pevný, omyvatelný a drží pohromadě díky gumičce, která ho celý obepíná. Po straně má i poutko na propisku. Přišel mi prďáckej a veselej, klasicky holčičí barva no. Nesuďte mě. Vyhovuje mi taky v tom, že obal mi zůstává už napořád a měním si každým rokem jen jeho náplň. Těch je taky víc druhů. Na jedné stránce může být buď jeden den nebo celý týden, zase podle toho, co komu vyhovuje. 
Lepíky
První stránku jsem vyřešila prostě jako malý dítě, ale je to veselý a hravý. Což mě přivádí k lásce k lepítkům a všem těmhle volovinkám, avšak nezbytnostem. Do každýho dne si lepím nějaký obrázky, buď podle toho co mě čeká za činnost nebo abych se namotivovala nebo prostě jen tak pro radost, aby to bylo hezký. Líbí se mi krása chaosu, takže sice pečlivě plánuju až do puntíku, ale čím víc obrázků, tím líp. Protože studuju, tak do práce nechodím každý den. Proto když jdu do práce, mám v ten den nalepenej oranžovej puntík. Jen pro příklad, k čemu ty puntíky mám. Potom mi udělal radost ebay, kde jsem si nakoupila "tisíce" samolepek různých druhů. 
Leptíka
Nahoře na fotce je kožený pouzdro, ve kterým se nachází blbenky a lepíky. Penál plnej fixek, tužek, propisek a barviček je snad samozřejmostí. Ořezávátko a secvakávčka jsou taky základem. Washi pásky - to už je pro experty. Dodělávám si tu tuhle puntíkovanou a mám zálusk na další. Je jich ale tolik druhů, že prostě nevím, na co se vrhnout dřív. A k čemu slouží? Prostě ke všemu. Zdobím si tím diář nebo poznámky ve škole, polepila bych tim celej svět, třeba. Na dně toho bordýlku leží lepící kolečka/puntíky, který jsou sice obyčejný, ale nenahraditelný. No a potom samotný samolepky. To je taky boj, protože jich je taky nespočet a člověk se nejdřív zblázní z toho výběru a pak si v závěru nic nekoupí, protože se neumí rozhodnout. Ale když už se rozhodnu, tak jsem nadšená, jak malý děcko. Což si asi spousta z Vás o mně beztak řekne. Taky se omlouvám za moje tragický názvy všech věcí, ale pokud je pro některou z těch věcí odbornej název, tak o něm nevím. Proto pravděpodobně využívám mých patvarů. 
Dny
Vzhledem k tomu, že je teprve začátek roku, vypadá to ještě celkem klidně a nic moc extra. Jak sice povinnosti nenávidím, tak se těším, až si je budu moct zapisovat a lepit. Oranžový puntíky znamenají práci, jak už jsem psala. No a malý číňánci, ty mi prostě jen dělají radost. Tak to jen pro představu, jak vypadá vnitřek a jak se s ním dá pracovat. 

Konec diáře
No a na konec ještě něco málo k tomu, co přidávám do diáře navíc. Mezi každý měsíc si vkládám různě barevný listy, aby to bylo pěkný. Tenhle třpytivej spolu s dalšíma druhama jsem našla v Lidlu, kterej mi čas od času dopřeje dávku týdne Papírnictví a to je pak radosti. Opět, někomu se může zdát tohle jako totální ujetá zbytečnost. Jako jo, je to tak, ale je to hezký, tak kde je problém, že.
Lepítka na konci
No a úplně na konci si schovávám lepíky různých druhů. Mám tam i malý přihrádky na samolepky, který si někdy rozstříhám a šoupnu to dovnitř, abych to měla vždycky po ruce. Tady je pak třeba využít krás děrovačky a děrovat, až do zblbnutí. No, ale stojí to za to, ne? :) Takže takhle já se vypořádávám s organizací času.
Je dost možný, že to je fakt ujetý, ale mě to dělá radost. A co by to bylo za život, bez malých radostí. Takže kdo uvažuje už delší dobu o něčem podobném, za mě rozhodně ANO a hurá na nákupy. A kdy je nejlepší čas? No právě teď, na začátku roku :) 

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Lucie 02.01.2017 v 15:59 Ahoj, jsem úplně stejný nadšenec jako ty a také to beru jako koníčka! Jak říkáš, kdyby bylo víc takových lidí, byl by svět pestrejší, barevnější a hlavně veselejší! Když se o tom někde zmíním, tak si lidi ťukaj na čelo, ale mě je to jedno, protože to miluju! Nádherně napsaný článek, jen tak dál!!!! :)


 • Zuzka 02.01.2017 v 17:43 Jsem na tom uplne stejne a tez si lidi tukaji na celo, ale me to neva. Rozhodne nejaky konicek a vesely a barevny nez "konicek alkohol, drogy apod". Takze ja mam doba pruhlednou krabici z Ikey na tyhle blbinky a milion notysku a sesitu, nez jsem se rozhodla pro diar Terapie domova.


 • Lenka 07.01.2017 v 18:04 Ahoj,
  já si teda moc s organizací času nerozumím, ale pracuji na tom. Letos jsem si udělala vlastní motivační diář. V porovnání s tímhle je to ale slabý odvar. Moc se mi líbí podobné diáře jako máš ty. Takové pestré, hravé, žádná šeď všedního dne. Dokážu si představit, že pro někoho právě všechna tahle barevná udělátka mohou být hlavním motivátorem, proč se vůbec zabývat nějakou organizací času. Já jsem na to asi moc líná nebo spíš si radši do diáře kreslím nebo obojí. Přeji ti mnoho krásných chvil strávených s diářem a ať si do něj lepíš/píšeš spíš radosti než povinnosti (nebo klidně i povinnosti, ale ty co člověk dělá rád).


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Děkuji za Tvůj čas strávený tady :)